Kom fra tanke til handling
Mange mennesker har det hele i hovedet - alt det de kan - og alt det de gerne vil.
Det kan være de daglige planer - målene de vil nå - ønskerne til livet.
Og det kommer ikke altid i spil - og når fra tanken - til konkrete handlinger.
Det kan være de daglige planer - målene de vil nå - ønskerne til livet.
Og det kommer ikke altid i spil - og når fra tanken - til konkrete handlinger.
Det er en stor kunst at få formuleret forventningerne til konkrete mål med delmål og handlingsanvisninger. Og få det fra tankerne til konkrete planer og handlinger
Ved at lære processen at komme fra tanke til handling - kan den enkelte række videre - og afdelingen kan skabe større resultater, når lederen og medarbejderne laver konkrete operationelle mål, fremfor generelt formulerede forventninger.
Når den enkelte får lavet sine egne handlingsanvisninger -
tager ansvar for dem -
og fører dem ud i praksis, - så rykker det.
Vi har flere kurser som giver mere handling - plus en Leadership uddannelse - hvor vi giver redskaber og øvelser i at skabe nye gode vaner, der rykker.
Vi har også gode erfaringer med efterfølgende individuel træning, som supplement til et kursus. Så det der er lært bliver omsat i nye gode vaner, der holder langt ind i fremtiden.
Kontakt os på Denne email adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. eller ring på 30 30 72 90. Vi er klar til at rådgive om det der vil bringer styrke og resultater.
Se vores kursusoversigt her - og bestil i shoppen.


